V novo šolsko leto smo zakorakali zelo pogumno, veselo in radovedno. Prav hitro smo se spoznali, se navadili na novo igralnico in rutino skupine. Vsak dan se pozdravimo z mavrično žogo, se označimo s svojo fotografijo in označimo vreme.

Seznanili smo se z novo pesmico o polžku, jo spremljali s flavto in ob njej oponašali gibanje polžka.

Polžek (Milena Holc)

Leze, leze polžek,
kam se mu mudi?
Mali polžek leze,
v gozd gre k mravljici.

Polžka smo tudi likovno upodobili. Narisali smo polžjo hišico, prilepili vse sestavne dele ter z gobico pobarvali ozadje.

Vsak dan se gibamo, telovadimo ali hodimo na sprehode.

PRI NAS JE LEPO, VSAK DAN SE IGRAMO ZELO.

MIŠKA SLADKOSNEDKA … (po pravljici: Posladkaj se, miška: Mojiceja Bolte)

… nas je obiskala in nam priznala, da sladko ima rada.

Otroci so si ogledali lutkovno predstavo in ob njej spoznavali različno sadje, urili osnovne barve in razvrščanje.

Ob igranju na male instrumente smo prepevali pesmico »Miška (S. Jug)« in igrali ritmične vzorce.

V sodelovanju s skupino Pikapolonice in njunima vzgojiteljicama smo praznovali dan slovenskega športa.

Ob pripovedovanju dogodivščin miške sladkosnedke smo se ogreli, se z njo odpravili na potep po poligonu in se na koncu umirili z masažo.

JESEN NAGAJIVA…

… nam je že nekaj dežja v Deskle zlila.

Ker je bilo kar nekaj deževnih dni, smo z otroki izkoristili priložnost, da smo se igrali v dežju. Oblekli smo pelerine in se odpravili pred vrtec. V igralnici pa smo se večkrat ulegli na preprogo, zaprli luči, odprli okno in poslušali dež.

Jesen počasi že barva listke na drevesih, ker pa je počasna, samo listje pobarvali kar sami in ga tiskali na risalnem listu. Ob našem jesenskem drevesu smo zapeli pesem: Živali jeseni (M. Voglar). Da bi čim manj dreves bilo posekanih in da smo čim bolj ekološki, pa smo izdelali reciklirani papir.

Seznanili smo se z izštevanko »Rdeče jabolko« in izvedli matematično dejavnost razvrščanje jabolk po barvah.

Rdeče jabolko visi,

tam na drobni vejici.

1, 2, 3, nesel bi ga mamici.

Obiskala nas je vzgojiteljica Maša s harfo. Predstavila nam je to čudovito glasbilo in nanj zaigrala vse poznane pesmi, ki jih pojemo v vrtcu.

Ob petkih pa nas navdušuje učiteljica telovadbe Januša s svojimi gibalnimi izzivi. Skupaj smo se zabavali, sprostili in razgibali.

Nina Fortuna