(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

V mesecu septembru, ko smo se predvsem spoznavali, smo v skupini Gosenice iskali tudi jesen. Pa mislite, da smo jo našli?

Ja, s pomočjo staršev! Ker smo prišli s sprehoda v bližnjem gozdu s prazno košaro, smo košaro pustili v garderobi in prosili starše, da nam napolnijo košaro z jesenskimi plodovi. Naslednji dan je bila polna, v njej so bila jabolka, hruške, grozdje, želodi, kostanji, ježice, orehi, koruza in lešniki. Po pogovoru smo sklenili, da bomo vse uporabili. Iz kostanjev, želodov in koruze smo pripravili jesenske pladnje, s katerimi se otroci dnevno igrajo, iz jabolk smo si skuhali jabolčno čežano, iz grozdja in jabolk pa iztisnili sok.

Kljub temu da jeseni v gozdu (še) nismo našli, smo jo spoznali in sedaj bomo vedeli tudi, da lahko mami pomagamo zrezati jabolka za štrudelj, da je grozdje dobro tudi za sok in da so jesenski plodovi super za igro s posodicami.

Za spomin na iskanje jeseni smo tiskali tudi na majice, ki se bodo z novimi letnimi časi še dopolnile.

Neža Rutar

(Visited 134 times, 1 visits today)
Dostopnost