(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

V skupini Pikapolonice otroci kar kipijo od vitaminov.

To pa je zaradi sadja, ki smo ga spoznavali v mesecu aprilu. Najprej smo sadje spoznali tako, da smo ga tipali, vonjali in seveda tudi okušali. Izdelali smo tudi plakat. V reklamnih letakih smo poiskali različno sadje ter sličice zalepili na večji šeleshamer.

Za sadno malico smo si pripravili sušene jabolčne krhlje. Otroci so s kovinskimi noži jabolka poljubno narezali in z njimi napolnili posode, v katerih so se krhlji sušili. Po nekaj urnem sušenju so bili pripravljeni za pokušino. En dva tri – in že jih več ni.

Iz sadja smo si pripravili tudi sadni napitek – »smuti«. Otroci so sadje narezali ter z njim napolnili mešalnik. No, kar je sadja ostalo. Saj ne boste verjeli, nekaterim je sadje med rezanjem čudežno izginilo. Predvidevamo, da so ga pospravili kar v svoj želodček.

Sadja pa nismo samo jedli, ampak tudi razvrščali po skupinah in barvita jabolka prenesli na papir.

 

Nika Mutavčić

(Visited 84 times, 1 visits today)
Dostopnost