23. septembra v Sloveniji obeležujemo državni praznik – Dan slovenskega športa. Ta praznik je namenjen kot spodbuda k športnemu udejstvovanju vseh prebivalcev Slovenije. Tudi mi v vrtcu Deskle zelo radi »športamo«, zato smo ta dan preživeli kar se da športno. Vzgojiteljice Nina, Nika in Nadja smo pred vrtcem pripravile 5 športnih postaj in skupaj z otroki iz skupine Metulji in skupine Čebele preživeli čudovit športni dan.

1. postaja – VOŽNJA S SKIROJI

2. postaja – ODBOJKA

3. postaja – NOGOMET

4. postaja –  MET KROGLE

5. postaja – KOŠARKA

Tako kot pravi športniki smo se tudi mi pred tekmo ogreli in sicer s tekom in razteznimi vajami.

Nato smo se razdelili v skupine…

… in pričeli s tekmovanjem.

Po koncu tekmovanja je sledila podelitev medalj, katere smo si prav vsi zaslužili. Kot se po podelitvi spodobi smo ponosno prisluhnili tudi slovenski himni.

… nato pa ŽUR.

Nika Mutavčić

 

 

 

(Visited 133 times, 1 visits today)