Zadnji dnevi v aprilu, pred počitnicami, so bili namenjeni kolesarjenju.

Prvi dan so pred vrtcem v vrsti čakali poganjalci, s katerimi so se kasneje zapeljali otroci iz skupine Polžki. Poligon jih je vodil po vijugasti črti mimo ovir, skozi tunel in nazaj na parkirišče.

Naslednji dan so otroci iz skupine Gosenice s kolesi in skiroji preizkusili novo igrišče na koncu Deskel. Dopoldne je minilo kot bi mignil, saj je kolesarjenje pač zabavno.

Najstarejši otroci pa so zadnji dan do igrišča odšli kar peš, se tam najprej okrepčali in začeli s poganjanjem pedal kot pravi kolesarji. Hišnik Vasja je bil že drugi dan zadolžen za prevoz koles, da so kolesarski dnevi lažje potekali.

Nihče ni pozabil na čelado in športno obnašanje, za spomin na kolesarjenje v vrtcu pa so otroci dobili opomnik na kolesa, da se na kolo res nikoli ne usedejo brez čelad.

Neža Rutar